Art Boya Ltd. Şti., 1997 yılında kurulmuştur. Faaliyet alanı, sanatsal malzemelerdir. Firmamız, bu alanda üretim de yapmaktadır.  1200 metre karelik bir alanda tuval- şövale gibi resim malzemelerini üretmekteyiz. Sanayi odasına kayıtlı ülkemizin ilk tuval üreticisidir. Bir çok ülkeye ihracat yapmaktayız.

 
   

Art Boya`nın faaliyet alanında resim malzemeleri ithalatı ve ülke genelinde dağıtımı da yer almaktadır. Resim malzemeleri çok çeşitlilik göstermektedir. Firmamız, anaokulunda kullanılan resim malzemelerinden, profesyonellerin kullandığı malzemelere kadar, her alanda ürünler bulundurmaktadır. Bu nedenle çeşitli distribütörlüklerimiz vardır.

 
 
 

1997 yılında, ilk olarak, Lukas temsilciliği ile işe başladık. Lukas, dünyanın en kaliteli boyalarını üreten, 150 yıllık geçmişi olan bir firmadır. Dünyanın tanınmış ressamlarının kullandığı Lukas kalitesi, 15 yıldır Art Boya tarafından, ülkemiz kullanıcılarına sunulmaktadır.  Lukas, aynı zamanda distribütörü olduğumuz Nerchau, ve Bob Ross boyalarının da üreticisidir. 2009 yılından beri Nerchau ürünlerinin distribütörüyüz. Lukas sanatsal malzemelerin markası iken, Nerchau daha çok hobi ve okul ürünleri alanında güçlüdür.

Bob Ross, uzun yıllar Türkiye`deki sanatseverlerin kalbini kazanmış bir isimdir. Art Boya hem Bob Ross`un lisansisidir, hem de distribütörüdür. Talep oldukça, Bob Ross eğitimleri organize etmekteyiz.

Firmamız, Hahnemühle  gibi, 1584`den beri üretim yapmakta olan bir sanatsal kağıt üreticisi fırmanın da distribütörüdür. Hahnemühle,  sanatsal kağıtlar üreten, dünyanın sayılı firmalarından, pazarın dünya çapındaki liderlerinden biridir. Hahnemühle, hem suluboya, pastel, yağlıboya , gravür baskı vb  geleneksel kağıtları üretmektedir, hem de digital fotoğraf baskı kağıtları da üretmektedir. Bu alanda da dünya lideridir.  Hahnemühle, 2008 yılında Fransanın en büyük kağıt üreticilerinden LANA firmasını satın almıştır. 2011 yılında fırmamız LANA distribütörü olmuştur.

Bunun yanısıra, 1999 yılından başlayarak, PonART adı altında Almanya`da fırçalar ürettirmekteyiz. Kıvançla söyleyebiliriz ki PonART, bugünden birkaç ülkede de olsa iyi bir isme sahiptir. PonART fırçaları, PonART mediumlar izlemiştir. PonART mediumlar, LUKAS`ın orijinal ürünlerinin burada şişelenmesi yolu ile ekonomik fiyatlarla ülkemizde beğeni bulmuştur. PonART tuval ve şövaleler ise hem ülkemizde hem de diğer ülkelerde satılmaktadır. Firmamız ilk kez tuval bezini uluslararası standartlarda üretmiş ve halen üretmektedir.  Art Boya, 2006 yılından buyana, Hahnemühle kağıtlarını kullanarak,  resim defterleri de üretmektedir. PonART ve Kosida markalı bu resim defterleri, ülkemizde beğeni kazanmıştır.  Firmamız, PonART markasının yanısıra, 2009yılından beri, kosida markasının da sahibidir.

Firmamız 2010 yılında FOLIA  ile anlaşarak, türkiye distribütörü olmuştur. Folia, kendi alanında dünya lideri olan bir Alman markasıdır. Kağıt ve kağıt ürünleri alanında kalitesi ile öne çıkmaktadır. Tüm ürünlerinde LGA test damgası görülebilir.

Sculpey, ülkemizde polimer kil uygulamalarına ilgi gösteren amatör ve profesyonel herkjesin tanıdığı bir markadır. Sculpey, premo, pluffy, bakeshop gibi markaları da bünyesinde taşıyan markanın Türkiye ve Ortadoğu distribütörüyüz.

Have ile kuruyan polimer kil olarak anılan Makin`s Clay`ın  de Türkiye temsilcisi firmamızdır.

2011 yılında iki yeni temsilcilikle ürün yelpazemiz genişletilmiş, 8400 ürünü düzenli satan bir firma haline gelmiş bulunmaktayız. 2011 yılında önce Güney Kore`de üretim yapan, Touch Marker`un Türkiye temsilciliğini aldık.

Aynı yıl, Almanya`nın tamamen doğal oyun hamurları üreticisi BECKS`in distribütörü olduk.  Becks, hiç kurumayan, yüzde yüz doğal malzemelerden yapılmış, oyun hamurları  alanında önde gelen bir Alman markasıdır.  Bünyemizde ayrıca PeelOff sticker, Gonis gibi markalarda yer almaktadır.

Firmamız, eğitim bölümü, satış bölümü, üretim bölümü, muhasebe, stok ve sevkiyat bölümlerinden oluşmaktadır. Eğitim bölümümüzde konusunda uzman eğitmenler çalışmaktadır.

Firmamızın çalışma prensiplerine kaynaklık eden ilk şey, sanata hizmet edenlere hizmet götürme bilincidir.